Олимпийската шампионка от Токио 2020 Ивет Горанова спечели златен медал

...

Ивет Горанова спечели златен медал на международен турнир по карате в Италия

Олимпийската шампионка от Токио 2020 Ивет Горанова завоюва златен орден в категория до 61 кг в 30-о издание на интернационалния шампионат по карате " Венеция къп " в Италия.

Горанова реализира шест победи по пътя си към медала. На финала тя победи Александра Шолохова от Украйна с 5:0.

България може да се похвали с още едно отличие от шампионата. В категория до 55 кг Ивана Каменова завоюва бронзов орден. Състезателката на карате клуб " Цанев " стартира с три победи, след което загуби от Диана Шостак от Украйна. В борбата за бронзовия орден Каменова победи с 2:1 Алмина Халилович от Босна и Херцеговина.

В класирането по медали на шампионата България е на девето място дружно с Босна и Херцеговина. Първи са домакините от Италия с 49 оценки - 19 златни, 10 сребърни и 20 бронзови медала.
Източник: eurocom.bg