Олимпийската шампионка от Токио 2020 Ивет Горанова спечели златен медал

...

Олимпийската ни шампионка Ивет Горанова спечели златен медал на „Венеция къп“

Олимпийската шампионка от Токио 2020 Ивет Горанова завоюва златен орден в категория до 61 кг в дисциплината " кумите " в 30-о издание на Международния шампионат по карате " Венеция къп " в Италия.

Българката реализира шест победи по пътя си до първото място , като на финала надви над Александра Шолохова от Украйна с 5:0.

България завоюва още едно отличие от надпреварата , откакто в категория до 55 кг Ивана Каменова завоюва бронз. Състезателката на карате клуб " Цанев " стартира с три победи, след което загуби от Диана Шостак от Украйна. В спор за бронза Каменова победи с 2:1 Алмина Халилович от Босна и Херцеговина.

В класирането по медали на шампионата България раздели деветото място с Босна и Херцеговина. Първи са домакините от Италия с 49 оценки - 19 златни, 10 сребърни и 20 бронзови.

Източник: dariknews.bg