Олимпийската шампионка от Пьончан 2018 Хана Йоберг (Швеция) спечели титлата

...

Хана Йоберг спечели европейската титла на 15 км, Даниела Кадева завърши 16-а

Олимпийската шампионка от Пьончан 2018 Хана Йоберг (Швеция) завоюва купата в самостоятелната дисциплинираност на 15 км на европейското състезание по биатлон, което стартира през днешния ден в в олимпийския център " Раубичи " край столицата на Беларус - Минск.

Йоберг позволи три неточности в четирите стрелби и финишира за 48:13.1 минути. Втора се класира Юлия Журавок (Украйна) с една пропусната цел и закъснение от 32.3 секунди, а бронзовото отличие завоюва Ирина Кривко (Беларус) с две неточности в стрелбата и пасив от 41.5 секунди. Силно съревнование направи българката Даниела Кадева, която се подреди 16-а с четири пропуснати цели и закъснение от 3:50.0 минути. Милена Тодорова е 37-а с четири неточности и пасив от 5:31.0 минути, Емилия Йорданова приключи 70-а със седем неточности и на 10:19.6 минути след победителката, а Десислава Стоянова не започва. В конкуренцията при дамите участваха 83 биатлонистки.
Let's give a big round of applause to the medalists and the entire Top 6 who fought brilliantly on these 15k in tricky conditions! #OECH19

— IBU Cup Biathlon (@IBU_CUP) February 20, 2019 По-рано през днешния ден, българинът Красимир Анев реализира страховит триумф и завоюва европейската купа в самостоятелната дисциплинираност на 20 км за мъже. Утре европейското състезание в Минск продължава с единичната и с класическата смесена щафета.