Около 50 участника от 5 университета се включиха в лекоатлетически

...

ВВМУ „Н. Й. Вапацаров“ комплексен победител в лекоатлетически крос от XIX Универсиадата

Около 50 участника от 5 университета се включиха в лекоатлетически крос, част от XIX Варненска Универсиада, които се организира в събота /14 април/ от 11.00 часа в Морската градина. Състезателната дистанцията при мъжете обичайно беше 2000, а при дамите 1000 метра.

Състезанието стартира с тичане при дамите, като с трето най-хубаво време и бронзов орден завоюва състезателката на ВВМУ „ Н. Й. Вапцаров “ Виктория Комитова. На второ място се класира студентката в Медицински Университет Ирена Стоянова. За поредна година шампионка с време 3,26 мин. е Лора Колева от Икономически университет.

В бягането при Мъжете се включиха 30 състезатели. На трето място с време 7.01 мин. е представителя на Висшето учебно заведение по Мениджмънт Джереми Радоуан.

Сребърен орден завоюва Павел Миленов от ВВМУ „ Н. Й. Вапцаров “. Шампион за 2018 година е Светлин Николов от Технически Университет, които избяга дистанцията за 6,38 мин.

На база самостоятелните класирания и точките разказани в наредбата, които те носят, се образуват отборни класирания, които наподобяват по следния метод: