Около 30% от българското население или почти всеки трети българин

...
Около 30% от българското население или почти всеки трети българин
Коментари Харесай

Над 2 милиона българи живеят в лишения

Около 30% от българското население или съвсем всеки трети българин живее в сериозен риск от беднотия, демонстрират данни от разбор на Евростат за делът на хората в тежки материални ограничения в Европейски Съюз през 2017 година Средният индикатор за Европейски Съюз на хора, живеещи в тежки материални ограничения, е 6,7 на 100. Отнесени към популацията на страната цифрите демонстрират, че през 2010 година в материални ограничения са живели към 3,5 милиона българи, до момента в който през 2017 година техният брой е бил към 2,1 милиона или понижение от 1,4 млн. души на лицата у нас, които са имали съществени материални ограничения.
Живеещите в ограничения са хора, които не могат да си заплащат безпроблемно сметките, да поддържат топъл дома си, да посрещат непредвидени разноски, нямат достъп до тв приемник, кола и телефон, и не могат да си разрешат даже една седмична отмора.
„ Ако пресметнем цялото население на Земята, ние сигурно сме в златния милиард – на единия милиард, който живее най-добре от всички. Това бихме могли да го отнесем и за междинния индиец, защото Индия е най-бързо разрастващата се икономика”, разяснява в студиото на „ Здравей, България” финансистът Емил Хърсев.
Според настоящи данни на Национален статистически институт най-голям дял на хората у нас, които живеят в сериозен риск от беднотия или материални ограничения, е максимален измежду българите на възраст 65 + години - към 46 на 100 от сънародниците ни в тази възрастова категория или близо над 670 хиляди души.
Най-ниски равнища на материални ограничения са регистрирани в следните страни-членки: Швеция /0,8 на сто/, Люксембург /1,6 на сто/, Финландия /2 на сто/ и Холандия /2,6 на сто/, демонстрират данните на европейската статистика.
В другия завършек на скалата, страните от Европейски Съюз, в които се записва най-голям % на хора в материални ограничения, са: България - 30 на 100, Гърция - 21 на 100, Румъния - 19, 4 на 100 и Унгария - 14, 5 на 100.
Източник: bulnews.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР