Няма саботаж, това си е обикновена некадърност, каза Явор Божанков

...
Няма саботаж, това си е обикновена некадърност, каза Явор Божанков
Коментари Харесай

Божанков за забавянето на бюджета: Обикновена некадърност

Няма бойкот, това си е елементарна несръчност, сподели Явор Божанков в изявление пред БНР. Така той дефинира отлагането  на внасяне на плана за бюджет на България седмица по-късно.

" Управляващото болшинство не внася бюджета и рискува пътя на България към еврозоната, тъй като е неуместно България да се яви пред еврогрупата, която би трябвало да убеди, че имаме постоянни обществени финанси и в това време нямаме бюджет ", разяснява Божанков.

Според него ръководещото болшинство вкарват в Народно събрание куп популистки оферти, само че не могат да внесат бюджета, който се чака от цялата страна.

" Виждаме безспорен проблем в отлагането със седмица. А какъв брой време лишава приемането, за какво убеждавайки сътрудниците ни, че влизаме в критериите за еврозоната и ние би трябвало да имаме не импортиран, а признат бюджет. България сега пленник. А те сега се боричкат за регулатори и постове ", добави Божанков.

Той уточни, че ПП-ДБ са единствената съпротива и единствената проевропейска групировка.

" Работим в Народно събрание в токсична среда. Медиите не нападат ДПС-НН, а всички атакуват нас ПП-ДБ. Защото ДПС-НН са по-скоро ръководеща съпротива. Те са интегрирани в ръководството ", счита Явор Божанков.

За основаване на комисия " Пеевски " той даде обещание, че всеки ден ще я оферират в зала в Народно събрание, " с цел да се убедят, че няма болшинство и няма да я гласоподават, тъй като Пеевски е интегриран в ръководството ".

Божанков уточни, че като съпротива задачата на ПП-ДБ е да се включи интензивно гражданския бранш и неправителствените организации, с цел да пазиме " достъпа на българските жители за взимане на решения на високо държавно равнище за избора на регулатори ".

Божанков разяснява, че Европа би трябвало най-накрая да си стъпи крепко на краката и да намерения за отбранителната си политика, сигурността:

" Дълго бяхме в заспалост, че различен ще заплаща за нашата сигурност. Европа евентуално ще реагира съответно на поръчките на Съединени американски щати. Имаме потребност от сгъстяване на позициите на Европа. Няма дълготраен мир в Украйна без присъединяване на Европа. Бъдещето на Европа не може да се реши без присъединяване на Европейски Съюз. "

Божанков подсети, че е неприемлив език на омразата в Народно събрание и даде обещание, че ПП-ДБ би трябвало да са образец. Той уточни, че техният народен представител Манол Пейков никого не е нападал, а е жертва на нападки от страна на " ".

Източник: novini.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР