Няколко регионални модела започнаха да прогнозират значителни валежи по Черноморието

...
Няколко регионални модела започнаха да прогнозират значителни валежи по Черноморието
Коментари Харесай

Предупреждение за морето в началото на следващата седмица!

Няколко районни модела започнаха да предвиждат обилни превалявания по Черноморието за интервала 4-6 септември. За това оповестяват от Meteo Balkans, видя Varna24.bg .

" Според ICON-EU, COSMO-5 и ALARO, даже се покачва рискът от вероятни наводнения в Странджа. В Централна Гърция даже се задават превалявания от над 200л/кв.м. Очаквайте спомагателна информация по-късно през днешния ден ", прецизират от там.

Междувременно от Национален институт по метеорология и хидрология прецизират: " В понеделник облачността ще е по-често забележителна, купеста и купесто-дъждовна. На доста места ще има краткотрайни превалявания и гръмотевични бури; в обособени региони явленията ще са интензивни, има условия за градушки и краткотрайно увеличаване напразно. Дневните температури ще се намалят, повече в Западна България - оптималните там ще са 20°-22°, по високите полета под 20°; в югоизточните региони към момента ще доближават 27°-30°. До края на деня вятърът още веднъж ще се ориентира от североизток.

През нощта против вторник в по-голямата част от страната преваляванията краткотрайно ще спрат, гръмотевиците ще затихнат. Във вторник ще има променлива облачност, по-често забележителна над източните региони, след обяд - и над Южна България; основно там още веднъж ще има краткотрайни превалявания и гръмотевици. Ще духа най-вече сдържан вятър от изток-североизток. Преобладаващите оптимални температури ще са сред 23° и 28°. През идващите дни до края на седмицата ще доминира слънчево време, вероятността за превалявания последователно понижава. Вятърът ще отслабне, температурите ще се покачат ".
Източник: varna24.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР