Няколко начина, които ще ни помогнат да подобрим здравето си
Няколко метода, които ще ни оказват помощ да подобрим здравето си. Няма граници за съвършенството, тъй че би трябвало да се стремите да променяте живота си към по-добро всеки ден. Има положителни привички, които могат доста да подобрят здравето.
Няколко метода, които ще ни оказват помощ да подобрим здравето си
Придържайте се към график за сън
Лягайте и се събуждайте едновременно всеки ден. Човек е творение на табиет, тъй че му е мъчно да се приспособява към измененията в режима на сън.
Няма да можете да компенсирате едноседмичния недоспиване, като спите по-дълго през уикенда, тъй че ще ви бъде мъчно да се разсъните в понеделник заран.
Няколко метода, които ще ни оказват помощ да подобрим здравето си 04.08.24 23:30 Ето по кое време позитивното мислене се трансформира в токсична фикс идея 04.08.24 23:00 Откриха нова и непредвидена изгода от мелатонина! 04.08.24 22:30 Цените на бензин и дизел потеглят отново нагоре? 04.08.24 22:04 Вени Марковски скочи гневно против критиците на Олимпиада 2024 04.08.24 21:41Хората постоянно настройват алармата си за времето, когато се разсънят, вместо това е по-добре да я настроят за времето, когато заспиват.
Физическа активност
Опитайте се да упражнявате най-малко половин час всеки ден, само че не по-късно от 2-3 часа преди лягане, тъй като ще ви е мъчно да заспите.
Не консумирайте кофеин и не пушете
Кафето, кока-колата, някои типове чай и шоколад съдържат подтикващ кофеин.
Тялото ще може да го отстрани изцяло за 8 часа и даже тогава единствено с 50%. Така че чаша кафе, изпито следобяд, може да затрудни заспиването вечер.
Безкофеиновото кафе също съдържа 15-30% кофеин. Никотинът също е стимулант, който постоянно кара пушачите да спят накъсано и по-късно да се разсънват прекомерно рано заради отвод от никотин, което ги подтиква да пушат още веднъж
Не пийте алкохолни питиета преди лягане
Алкохолът преди лягане оказва помощ да се отпуснете, само че в случай че постоянно пиете алкохол, няма да имате пълностоен REM сън, а единствено ще преминете през неговите повърхностни стадии.
Прекомерната консумация на алкохол също може да аргументи проблеми с дишането през нощта. Когато действието на алкохола отшуми, човек стартира да става измежду нощ.
След пиянство на алкохол това не е сън, а алкохолна кома, тялото не минава през всички нужни стадии на бърз, муден и бездънен сън, което доста визира паметта и възобновяване на тялото като цяло.
Не яжте и не пийте доста вечер
Леката закуска няма да навреди, само че тежката вечеря може да аргументи храносмилателни проблеми, които ще нарушат съня.
Източник: РБК Украйна/Превод: SafeNews
Още вести четете в: Здраве За още настоящи вести: Последвайте ни в Гугъл News