Новият шампион на Англия Манчестър Сити приема Суонзи в първия

...

Ман Сити - Суонзи 4:0

Новият първенец на Англия Манчестър Сити приема Суонзи в първия си дуел, откакто " жителите " официализираха купата си. Давид Силва откри резултата в 12-ата минута, а Рахим Стърлинг удвои четири минути по-късно. Кевин де Бройне направи 3:0 в 54-ата. Десет минути по-късно Бернардо Силва повиши на 4:0.

Джосеп Гуардиола беше направил две промени от състава, който победи Тотнъм преди седмица. Данило и Бернардо Силва започнаха вместо Кайл Уокър и Льорой Сане. Бенжамен Менди се завърна в групата за първи път от септември, когато скъса кръстни връзки, като даже се появи в игра 1/4 час преди края.
Awaiting the Champions!

Who makes your #mancity XI today?

Choose your winning team with @HaysWorldwide #cityvswans pic.twitter.com/zb53bznStx
— Manchester City (@ManCity) April 22, 2018
Loving that line-up, Blues? #cityvswans #mancity pic.twitter.com/OmSSKesUec

Майк ван дер Хоорн се завърна в състава на " лебедите ". Джордан Аю и Андре Аю водеха офанзивата на гостите.  Манчестър Сити - Суонзи @@@

Гостите от Суонзи направиха шампионски шпалир, с който посрещнаха играчите на Гуардиола при излизането има на терена. На стадиона пък звучеше We are the champions на Queen.

Сити стартира по шампионски и до 16-ата минута водеше с 2:0. Първо Де Бройне изведе Стърлинг с типично за него технично подаване, а британският национал пусна на близката греда към Давид Силва, който докосна един път, след което стреля около Фабиански, Четири минути по-късно Делф направи двойно със Силва, след което центрира към Стърлинг, който приключи от близко - 2:0.
.@21LVA scores 10 goals in a season for @ManCity for the 2nd time in his career. Also scored 12 goals in 14-15 pic.twitter.com/6bexBsjWtY
— Sky Sports Statto (@SkySportsStatto) April 22, 2018 До почивката Фабиански избави два удара на Де Бройне, а " жителите " владееха топката в 85% от времето.

В 54-ата минута Де Бройне направи 3:0 след топовен изстрел от над 25 метра. Това бе 96-и гол за " жителите " в Премиър лийг от началото на сезона.

В 62-рата минута основният рефер Крейг Поусън даде дузпа за домаки поради противоречиво нарушаване на Федериро Фернандес против Стърлинг. Габриел Жесус стреля от бялата точка, само че ударът му срещна гредата. Бернардо Силва стигна до топката и от дребен ъгъл я прати във вратата - 4:0.

Няколко минути по-късно гостите за малко не си означиха автогол, откакто Стърлинг центрира от ъглов удар, а Моусън отклони с глава и топката рикошира в далечната греда.

Манчестър Сити: Едерсон, Данило, Компани, Лапорт, Делф, Гюндоган, Де Бройне, Бернардо Силва, Давид Силва, Стърлинг, Жезус

Суонзи: Фабиански, Ноутън, Ван дер Хоорн, Фернандес, Моусън, Олсон, Ки, Кинг, Каръл, А. Аю, Дж. Аю

ГЛЕДАЙТЕ НА ЖИВО ТУК!
РАЗВОЯТ МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА ТУК!
СЪСТАВИТЕ ТУК!
КЛАСИРАНЕ ТУК!
ВСИЧКИ МАЧОВЕ НА МАНЧЕСТЪР СИТИ ТУК!
ВСИЧКИ МАЧОВЕ НА СУОНЗИ ТУК!
ФОТОГАЛЕРИЯ ТУК! Премиър лийг 35 кръг, неделя 22 април  Манчестър Сити 4:076 минута  Суонзи