Новият сезон за Реал Мадрид започва с гостуване на Алавес.

...

Разрушително второ полувреме даде авторитетен старт на сезона за Реал

Новият сезон за Реал Мадрид стартира с посещение на Алавес. Резултатът досега е 3:1 за мадридчани. Карим Бензема откри в 48-ата минута, Начо Фернандес удвои в 56-ата, а още веднъж Бензема в 62-ата отчая домакините. Малко по-късно те върнаха едно попадение посредством Хоселу от дузпа.

Домакините бяха по-агресивни в началните минути и Едгар Мендес насочи удар с глава, само че топката мина над вратата, защитавана от Тибо Куртоа. Белгиецът избави рутинно изстрел на Луис Риоха, преди "белите " да вземат самодейността и да стартират нападат рисково по фланговете.

В 18-ата минута Модрич спря топката за Азар, който потърси далечния ъгъл с фалцов удар, само че не беше прецизен. В 22-ата Хоселу продължи от въздуха центриране от десния фланг, само че топката срещна главата на Начо Фернандес и не се наложи Куртоа да се намесва.