Новакът в българската efbet лига Царско село постигна престижна победа

...

Царско село започна в Кипър с престижен успех

Новакът в българската efbet лига Царско село реализира влиятелна победа против представителя на съветския първокласен футбол Урал Екатеринбург. Футболистите на Никола Спасов завоюваха с 1:0, като изнесоха доста мощен мач и впечатлиха всички фенове на контролата в Кипър.

Единственото попадение в срещата падна в 60-ата минута и бе дело на Андерсон Кордейро. Бразилецът направи извънредно мощно второ полувреме и напряко развинти отбраната на руснаците. Титуляри за Урал започнаха Николай Димитров-Хичо и някогашният футболист на Литекс Петрус Бумал.

Титуляр за Царско село стартира намиращият се на проби бразилец Октавио Мантека, който остави положителни усещания с изявите си.

Първото полувреме бе много равностойно, а единственият прецизен удар в очертанията на една от двете порти бе дело на Дилан Бахамбула в 22-ата минута, само че стражът на руснаците избави.

Втората част бе много по-любопитна от към основани положения. Футболистите на Урал започнаха полувремето по-настървено и сътвориха няколко голови положения, които бяха отразени от Джони Пласид.

В 50-ата минута " царете " направиха бърза контраофанзива, само че Андерсон не съумя да я приключи сполучливо. Той стори това след 10 минути, когато още веднъж без изведен от дясно. Бразилецът залъга футболист на Урал, настройки си топката на левия крайник и с прекрасен удар от границата на наказателното поле я вкара в мрежата на съветския отбор.

Няколко минути по-късно се откри добра опция пред Георги Минчев, само че той пропусна. В 83-ата минута Андерсон даде добър пас към Минчев във вратарското поле, само че нападателят не съумя да засече топката. Три минути по-късно Царско село можеше да удвои преднината си, само че Уесли Ната пропусна 100-процентово голово състояние.

Противно на логиката Урал можеше да изравни в 90-ата минута, само че Джони Пласид отчая нападателите на руснаците с ново отлично избавяне.

Лошата вест за Царско село бе травмата на Густаво Карбониери. Той се появи на терена при започване на второто полувреме, само че излезе единствено след 5 минути игра заради проблем в коляното.

Състав на ЦАРСКО СЕЛО: Джони Пласид, Ивайло Марков, Реян Даскалов, Мартин Кавдански (46 - Густаво Карбониери, 51 - Румен Гьонов), Шарлестон, Антонио Георгиев (77 - Мирослав Будинов), Дилан Бахамбула, Уесли Ната, Октавио Мантека (77 - Илия Джамов), Антон Карачанаков (46 - Андерсон Кордейро), Георги Минчев