Новакът Монтана направи 3:3 с Арда в зрелищен мач от

...

"Монтана" и "Арда" не се победиха в зрелище на "Огоста"

Новакът " Монтана " направи 3:3 с " Арда " в зрелищен мач от първия кръг на родния футболен шампионат, игран на ст. " Огоста " в северозападния град.

Двубоят се разви кошмарно за домакините, които позволиха два гола за по-малко от две минути - Милен Желев откри в 33', а Светослав Ковачев удвои в 34'. " Монтана " обаче стигна до поврат след почивката с попадения на Преслав Петров в 48', Борислав Балджийски секунди по-късно и Владимир Айтов в 82'.

Точно, когато в " Монтана " чакаха последния съдийски сигнал и първите си три точки след завръщането в елита, Преслав Петров си означи автогол за 3:3.

" Арда " можеше да измъкне и триумфа, само че топката се отби в дясната греда след удар на Радослав Василев в последните секунди.

В идващия кръг " Монтана " гостува на " Царско село ", а " Арда " приема " Левски ".

" Монтана ": 1. Орлинов, 2. Христов, 3. Михов. 10. Айтов, 15. Петров. 20. Илиев, 21. Балджийски, 8. Тасев, 23. Георгиев, 16. Цветков, 11. Минков

" Арда ": 36. Симеонов, 4. Стоев, 5. Ганев, 8. Желев, 80. Котев, 27. Мартинов, 11. Георгиев, 10. Ковачев, 25. Леони, 9. Делев, 99. Василев