Новакът Фортуна (Дюселдорф) се изстреля от последното място в германския

...

Два гола от корнери измъкнаха Фортуна от дъното

Новакът Фортуна (Дюселдорф) се изстреля от последното място в немския хайлайф, задминавайки Хановер 96 и Нюрнберг. Това стана с помощта на домакинския триумф с 2:0 над Фрайбург, който е общо трети за отбора от началото на сезона в Бундеслигата.

Само преди седмица Фрайбург беше разгромил Република България (Лайпциг) с 3:0, само че този следобяд тимът не сподели и % от тогавашната си класа. Футболистите на Фортуна направиха впечатляващо второ полувреме, в което стигнаха и до двата гола. Те бяха осъществени от Каан Айхан след центрирания от корнери. Първо, турският национал забоде с глава в 55-ата минута, а в 79-ата удвои след подаване на Марчин Камински.

It'd been coming...#Ayhan enjoyed the first so much, he's done it again! #F95SCF 2-0 pic.twitter.com/hcHGkLWrPd
— Bundesliga English (@Bundesliga_EN) December 15, 2018
Във вторник в Дюселдорф отново ще има мач, само че против водача Борусия (Дортмунд).

Фрайбург остава с една победа в последните пет кръга и е на 12-а позиция. През идната седмица отборът среща намиращите се под чертата Хановер 96 и Нюрнберг, което го задължава да не позволява неточности. МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА
СТАТИСТИКА ОТ МАЧА
КЛАСИРАНЕ Бундеслига 15 кръг, събота 15 декември  Фортуна (Дюселдорф) 2:0краен резулат  Фрайбург