Носителят на Световната купа Мартен Фуркад (Франция) спечели преследването на

...

Мартен Фуркад с първа победа

Носителят на Световната купа Мартен Фуркад (Франция) завоюва преследването на 12.5 километра за мъже от Световната купа по биатлон в шведския зимен център Йостерсунд. Фуркад реализира първа победа за сезона и 64-и самостоятелен триумф в кариерата си. Французинът измина дистанцията за 30:12.2 минути, откакто пропусна единствено една цел в четирите си стрелби. Той беше решителен и още на средата на конкуренцията имаше преднина от повече от 40 секунди.
Martin Fourcade take the lead of the pursuit pic.twitter.com/ZkR89Wo5rp
— IBU World Cup (@IBU_WC) December 3, 2017

Втори на 40.8 секунди с две неточности в стрелбата остана Яков Фак (Словения). Куентен Фийон Мейе (Франция) финишира трети на 42.1 секунди също с две пропуснати цели. Българинът Димитър Герджиков не започва. В класирането за Световната купа след три старта води Мартен Фуркад със 162 точки, пред Куентен Фийон Мейе със 131 точки и Йоханес Тингес Бьо (Норвегия) със 118 точки. Стартовете от Световната купа по биатлон не престават идната седмица в Хохфилцен (Австрия).