Носителят на Шампионската лига Реал Мадрид победи с 2:0 немския

...

Реал Мадрид спечели и Суперкупата на Европа

Носителят на Шампионската лига Реал Мадрид победи с 2:0 немския Айнтрахт Франкфурт, който завоюва Лига Европа и сграбчи Суперкупата на Европа. Мачът се играе във финландската столица Хелзинки.
Прочетете още
Реал откри в 37-та минута, когато след корнер Бензема засече с глава, след което Каземиро съумя да върне също с глава топката на пътя на Алаба, който от близко откри резултата.

Мадричани взеха решение всичко в 65-та минута, когато Винисиус проби по левия фланг и доста добре нарежда подаването си в наказателното поле. Французинът стреля в средата на вратата, а Трап, който бе заловен в крачка, не съумя да се намеси добре и се стигна до 2:0.

С триумфа Реал към този момент има пет трофея за Суперкупата и изравни на върха по трофеи Барселона и Милан, които също са пет.
Източник: trafficnews.bg