Норич и Кристъл Палас завършиха наравно 1:1 на „Кероу Роуд“

...

Норич оцеля у дома срещу напористия Кристъл Палас

Норич и Кристъл Палас приключиха наедно 1:1 на „ Кероу Роуд “ в дуел от 24-ия кръг в британската Висша лига.

Още преди да е минала минута игра Теему Пуки откри резултата в интерес на домакините. След това обаче мачът мина под диктовката на гостите, които могат да съжаляват, че не си потеглиха с триумфа.

В 43-ата минута Матета прати топката във вратата на Норич, само че голът му бе анулиран заради засада. Лондончани въпреки всичко стигнаха до изравнително попадение в 60-ата минута, когато Уилфред Заха беше прецизен с необикновен отдалечен удар.

Само три минути по-късно точно Заха можеше да донесе цялостен поврат в мача, защото получи опцията да извърши дузпа. Изпълнението от бялата точка на Заха бе извънредно разочароващо, като той даже не уцели вратата.

Норич остава в зоната на изпадащите и по-точно на 18-ата позиция в класирането с актив от 17 точки, а с 25 пункта Кристъл Палас е 13-и във краткотрайното нареждане.