Нидерландия и Аржентина играят при 1:2 в четвъртфинал на Мондиал

...

ГЛЕДАЙ НА ЖИВО: Нидерландия - Аржентина 2:2, уникална драма на Лусаил

Нидерландия и Аржентина играят при 1:2 в четвъртфинал на Мондиал 2022. Сблъсъкът на стадион „ Лусаил Айконик "  може да наблюдавате в директно предаване по NOVA, DIEMA SPORT 3 и DIEMA SPORT 3 4K, както и НА ЖИВО С КАРТИНА в сайта . В 35-ата минута Науел Молина откри резултата, а в 73-ата минута от дузпа Лео Меси удвои. В 83-ата минута Вут Вегхорст понижи.

Първата по-интересно офанзива беше на сметката на Аржентина в 5-ата минута. Науел Молина получи отдясно, напредна и откри Родриго де Пол. Халфът насочи мощен удар от към 15 метра, само че топката срещна тялото на Хулиан Алварес.

В 22-ата минута Лионел Меси с лекост се измъкна от Мартен де Роон и щутира от към 20 метра, само че над вратата. Малко по-късно Стивън Бергвайн направи двойно с Мемфис Депай, само че от границата на наказателното поле насочи безпределно неакуратен удар.

Родриго де Пол насочи първия прецизен удар в мача в 33-ата минута. " Албиселесте " построи многоходова офанзива, при която топката стигна до халфа, а той от междинна отдалеченост не затрудни Андрийс Нопер.

Аржентина поведе в 35-ата минута. Меси проби през центъра, финтира двама нидерландци и с магичен пас изведе присъединилия се в офанзива Науел Молина. Десният бек овладя и промуши топката във вратата за 0:1.

В 40-ата минута Маркос Акуня откри Меси в наказателнто поле. Нападателят насочи удар от сложна позиция и не затрудни Нопер.

Втората част стартира с по-голямо притежание на топката от страна на " лалетата ", до момента в който възпитаниците на Лионел Скалони действаха на контраофанзива. При една от тях в 58-ата минута Алексис Мак Алистър напредна и опита извеждащ пас към Родриго де Пол. Подаването обаче беше прекомерно мощно за халфа, който стигна до топката, само че не съумя да отиграе добре.

В 63-ата минута " албиселесте " получи опция да извърши директен свободен удар пред наказателното поле. Зад топката застана Меси, който шутира във вратарския ъгъл, само че топката мина рисково над вратата.

Аржентина нанесе своя втори удар в 73-ата минута. Маркос Акуня получи отляво напредна, след което финтира Дензъл Дъмфрийс, а той го препъна на границата на наказателното поле. Главният рефер Антонио Матеу Лаос уточни бялата точка без да се замисли. Зад топката застана Лионел Меси и с безупречно осъществяване вкара за 0:2.

В 83-ата минута Нидерландия се върна в мача. Резервата Вут Вегхорст беше оставен непокрит в наказателното поле и засече с глава точно центриране на Стивън Бергхуйс отдясно за 1:2.

Малко по-късно Люк де Йонг смъкна центрира в наказателното поле за Бергхуйс. Халфът насочи мощен удар, който след рикошет мина около вратата. В 88-ата минута се получи меле пред скамейката на Нидерландия. Леандро Паредес фаулира Аке, след което изрита топката към пейката на " лалетата ". За дейностите си халфът получи жълт картон.

В третата минута на добавеното време " лалетата " получиха директен свободен удар на към 17-18 метра фронтално против вратата на Емилиано Мартинес. Зад топката застана Бергхуйс, чийто шут срещна стената.

Нидерландия - Аржентина 1:2

0:1 Науел Молина (35)
0:2 Лионел Меси (73-дузпа)

1:2 Вут Вегхорст (83)

Нидерландия: Андрийс Нопер, Нейтън Аке, Върджил ван Дайк, Дейли Блинд (64 - Люк де Йонг), Дензъл Дъмфрис, Мартен де Роон (46 - Стивън Бергхуйс), Юриен Тимбер, Френки де Йонг, Стивън Бергвайн (46 - Тин Копмайнерс), Коди Гакпо, Мемфис Депай (78 - Вут Вегхорст)

Селекционер: Луис ван Гаал

Аржентина: Емилиано Мартинес, Маркос Акуня (78 - Николас Таляфико), Науел Молина, Лисандро Мартинес, Кристиан Ромеро (78 - Херман Пецела), Николас Отаменди, Енцо Фернандес, Родриго де Пол (66 - Леандро Паредес), Алексис Мак Алистър, Хулиан Алварес (81 - Лаутаро Мартинес), Лионел Меси

Селекционер: Лионел Скалони

Ж.к: Юриен Тимбер, Вут Вегхорст, Стивън Бергхуйс (Нидерландия); Кристиан Ромеро, Маркос Акуня, Леандро Паредес, Лионел Меси (Аржентина)