Нелегално преминаващите причиняват пожарите в Странджа и Сакар, убедени са

...
Нелегално преминаващите причиняват пожарите в Странджа и Сакар, убедени са
Коментари Харесай

Сигнал до Флагман.бг от последните минути: Мигранти запалиха гората между Богданово и Тракийци

Нелегално преминаващите предизвикват пожарите в Странджа и Сакар, уверени са локалните

Пожар гори в гориста околност сред селата Богданово и Тракийци в община Средец. Това сигнализират наши читатели. В рубриката ни „ Вашият сигнал до ФЛАГМАН.БГ “ те изпратиха фотоси, на които в далечината се вижда дим. 

Според тях човешка немарливост е причина за огнената буря. Точно оттова минавал коридорът на незаконните мигранти, които идват от Турция. 

Все още не е ясно каква повърхност е обхванал огънят и дали има заплаха за околните обитаеми места. Температурите са високи, само че няма вятър, което е плюс при битката с огъня. 

„ Всички пожари в Странджа планина са провокирани точно от мигрантите. Това не е първият случай тъкмо в този регион до Богданово. Миналата седмица огненият пъкъл в землището на селото за малко не изпепели къщите на хората. Всички бяхме на тръни “, се споделя още в сигнала. 

Припомняме, че в предишния четвъртък пожар обхвана 500 дка сухи треви и шубраци. Пламъците доближиха селото и единствено бързата интервенция на пожарникарите, чиновниците от общинското горско дружество, " ОБЧ ", държавно горско стопанство и доброволците предотврати огромна покруса. Заради светкавичните им дейности кметът на община Средец инж. Иван Кичев им благодари и прикани хората да са виновни и внимателни за недопускане възникването на пожари. 
 
Източник: flagman.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР