Най-скъпото ново попълнение на Челси Кай Хавертц впечатли с хеттрик

...

Челси громи за Купата на лигата

Най-скъпото ново попълнение на Челси Кай Хавертц впечатли с хеттрик при разгромната победа с 6:0 на лондончани над Барнзли в дуел от третия кръг на Купата на лигата. Германецът, който получи много рецензии за представянето си в първите два мача от сезона, се разписа в 28-ата, 55-ата и 65-ата минута и по този начин записа първия хеттрик в своята кариера. Тами Ейбрахам (19'), Рос Баркли (49') и Оливие Жиру (83') прибавиха останалите три попадения за отбора на Франк Лампард. В идващия кръг Челси може да срещне Тотнъм, ако " шпорите " отстраняват Лейтън Ориент.
Снимка: БГНЕС  Челси громи за Купата на лигата (ВИДЕО)
Голямата вест в състава на Челси бе, че Тиаго Силва, който през вчерашния ден навърши 36 години, дебютира за лондончани. Друго от новите попълнения - Бен Чилуел, бе на скамейката за началото, само че в 68-ата минута се появи на терена за своя дебют. Бившият състезател на Лестър даже записа асистенция. Кай Хавертц, Матео Ковачич и Мейсън Маунт резервираха местата си. Кепа Арисабалага не бе в групата, а на вратата започва Вили Кабайеро.

Отборът от Чемпиъншип стартира доста добре и сътвори по-интересните неща в първия 1/4 час. Кабайеро със сетни старания мазета над вратата си превъзходен изстрел на Уудроу от 25 метра, а по-късно Халме също получи опция да шутира от наказателното поле, само че право в ръцете на стража на Челси.

След това положително начало играчите на Барнзли сами си вгорчиха живота. В 19-ата минута бранителите на гостите реагираха неприятно към наказателното си поле. Ейбрахам открадна топката и стреля около Колинс - 1:0.

В 28-ата минута Хавертц удвои и значително завърши интригата. Маунт подаде ниско отляво, а Ейбрахам хитро пропусна топката, която стигна до германеца. Хавертц стреля в далечния ъгъл, отбелязвайки дебютното си попадение за лондончани.

Малко по-късно Кабайеро за повторно се намеси решаващо, откакто още веднъж избави удар на Шмидт, след който топката отиваше към долния ляв ъгъл. Аржентинецът обаче мазета с една ръка.

В самия завършек на първото полувреме стражът на гостите Колинс излезе отвън наказателното си поле, с цел да опита с глава да почисти дълго подаване към Ейбрахам. Той не реши добре обстановката и се сблъска с нападателя. Главният рефер го пожали и му сподели единствено жълт картон, а от последвалия директен свободен удар не произлезе нищо забавно.
В 49-ата минута Хавертц открадна топката след недоразумение сред Колинс и Моуат. Рос Баркли напредна и направи 3:0. Само пет минути по-късно следващата неточност на защитата на гостите докара до четвърти гол. Този път Ковачич открадна топката и откри Ейбрахам, който незабавно продължи към Хавертц. Отблизо германецът нямаше проблем да означи втория си гол през днешния ден.

В 65-ата минута Хавертц оформи своя хеттрик. Ейбрахам още веднъж насочи извеждащия пас, а Колинс за повторно през днешния ден излезе неуместно до границата на наказателното поле. Германецът го преодоля и прати топката в опразнената врата за 5:0.

До края Баркли, Маунт и Аспиликуета пропуснаха да създадат успеха на Челси още по-голяма. Оливие Жиру въпреки всичко вкара шести гол в 83-тата минута, когато засече с глава центриране на Чилуел отляво.

Източник: fakti.bg