Най-добрият български тенисист успя да сътвори истински подвиг като победи

...

Феноменален Григор Димитров с уникален обрат срещу шампиона от US Open

Най-добрият български тенисист съумя да сътвори същински героизъм като победи международния №2 Даниил Медведев. Гришо взе срещата против първенеца от US Open след поврат с 4:6, 6:4, 6:3 в дуела от осминафиналите на Мастърса в Индиан Уелс. Така първата ни ракета продължава на четвъртфиналите, където ще срещне Хуберт Хуркач.

Димитров не стоеше по никакъв начин добре доникъде на втория сет, когато внезапно се преобрази и даде единствено 2 от оставащите 11 гейма на своя съветски конкурент. Двубоят стартира тежко за първата ни ракета, като Медведев проби още в първия гейм. До края на сета всеки си вземаше сервиз гейма и по този начин руснака затвори сета с 6:4 гейма. Във втория сет се разви епична борба с замяна на пробиви, в която Григор съумя да заличи три гейма пасив и взе сета с 4:6. Окрилен, Гришо стартира мощно третия сет и стигна до пробив още при първия сервиз на руснака. До края на мача, българският тенисист сподели по-стабилна игра и затвори сета с резултат 3:6 гейма.

Grigor outta nowhere! producing some MAGIC vs Medvedev at ✨
— Tennis TV (@TennisTV)  Григор Димитров се класира за пръв път на осминафинал в Индиън Уелс Григор Димитров се класира за пръв път на осминафинал в Индиън Уелс
Григор Димитров се класира за осминафиналите на Мастърс шампионата в Индиън Уелс след нова чиста победа, този път над Райли Опелка. Българ...

Източник: actualno.com