Най-добрият български тенисист Григор Димитров започна с очаквана победа участието

...

Очаквано: Успешен старт за Гришо в Мелбърн, върза геврек на аржентинец

Най-добрият български тенисист Григор Димитров стартира с предстояща победа присъединяване си на Откритото състезание на Австралия.

Гришо е подложен под номер 18. В първия кръг от конкуренцията хасковлията победи аржентинеца Хуан Игнасио Лондеро.

Двубоят на националът ни бе трети в програмата на " Мелбърн Арина " и приключи с безапелационна победа за българския ас - 4:6, 6:2, 6:0, 6:4 .
 Снимка 462328
Източник:

Победителят ще играе във втори кръг против Леонардо Майер или Томи Пол, като Гришо напълно скоро ще научи името на идната си евентуална жертва.
 Григор Димитров: Оставям предишното в предишното

Григор Димитров приказва в особено изявление за уеб страницата на АТР

Димитров не се бе срещал до момента с 26-годишния Лондеро, който е 51-и в международната класация.

В първия сет играта вървеше равностойно до 4:4 гейма, като всеки печелеше своето подаване.

Последва леко разпределяне за Димитров, който даде сервис-гейма си за 4:5, а по-късно не съумя да пробие своя конкурент и загуби първата част от конфликта.
 Мануела Малеева: Успех, Григоре! Носи позитивната сила в борбите!

" Кой се пробва да ни дели за следващ път? "

Във втория сет Григор бе на напълно друго равнище , като усъвършенства неимоверно концентрацията и ударите си по правата.

След като получи опция за пробив се възползва още от първия късмет, а по-късно затвърди постигнатото с сполучлив собствен гейм за 5:2.
 Снимка 462324
Източник:

Нова точка за пробив и общо 6:2 във втората част от конфликта за хасковлията последваха, за наслада на българските почитатели по трибуните.

Димитров реализира нещо изумително, като завоюва общо 10 следващи гейма в мача, а това означаваше 6:0 и " геврек " за аржентинеца в третия сет.
 Спекулациите към Григор Димитров и Мария Шарапова не престават с всичка мощ

Двамата бяха дружно повече от три години

В четвъртата част конфликтът върви равностойно, като при 2:2 Григор се задейства, подвигна оборотите и поведе с 3:2, предвещавайки крайния победител в мача.

Впоследствие той се наложи с 6:4 и продължава в идващия стадий от конкуренцията.
 Снимка 462327
Източник:

Australian Open е най-успешният за 28-годишния хасковлия от четирите шампионата от Големия шлем.

В Мелбърн той има един полуфинал и два четвъртфинала, а при последните си шест участия е достигал минимум до третия кръг.