Най-добрият български баскетболист Александър Везенков и съотборниците му от Олимпиакос

...

Първи успех за Везенков и компания в Евролигата далеч от дома

Най-добрият български баскетболист Александър Везенков и съотборниците му от " Олимпиакос " записаха първа победа в Евролигата надалеч от вкъщи за сезона. Гръцкият гранд се наложи с 93:72 над " Олимпия " Милано.

Родното тежко крило приключи с 12 точки, 10 от които през първото полувреме, и 5 битки за 22 минути на паркета.

Снимка: euroleague.net

" Олимпиакос " стартира ужасно и взе ранен задатък от 14 точки, само че се отпусна в края на първата четвърт и италианците понижиха до 25:30. Във втория интервал " Олимпия " съумя да изравни, гостите обаче не позволиха поврат и на почивката таблото показваше 60:45 в тяхна изгода.

През второто полувреме " Олимпиакос " владееше самодейността и завърши разногласието с 21 точки разлика.

Над всички бе Шавон Шийлдс от домакините с 26 точки, а най-резултатен за спечелилите беше Янулис Ларендзакис с 18.

Така " Олимпиакос " записа втори следващ и общо осми триумф в Евролигата от началото на сезона. Гръцкият гранд се изкачи до третото място, задминавайки точно тазвечершния си противник, с който имат идентичен баланс.

В 13-ия кръг, след седмица, " Олимпиакос " гостува на " Уникс " Казан, до момента в който " Олимпия " ще пътува до Берлин за мач с " Алба ".
Източник: btvnovinite.bg