Националният отбор за момичета до 16-годишна възраст записа поражение от

...

16-годишните момичета отстъпиха пред връстничките си от Турция

Националният тим за девойки до 16-годишна възраст записа проваляне от връстничките си от Турция във втората си контрола в Бурса. Момичетата, водени от Маргарита Маринкова и Калина Попянкова отстъпиха с 50:61.

Българките, които се готвят към този момент за Европейското състезание в Сараево през лятото, преобладаваха на терена през по-голяма част от първото полувреме, като до 15-тата минута водеха с 10 точки. След това домакините поеха самодейността и на почивката към този момент освен бяха изравнили, само че и се отдръпнаха с 2 точки задатък. Второто полувреме продължи по този метод и най-после туркините завоюваха мача. Противникът господства под кошовете, като записа 49 битки против 39 за нашите девойки. Българките още веднъж направиха доста неточности – 33 против 25 за съперничките.

Яна Карамфилова бе най-резултатна за нашите с 18 точки, като добави и 7 битки. Деана Стояновска добави 14 точки.