Националният отбор по футбол до 19 години загуби с 0:2

...

Националите до 19 загубиха от Франция и няма да играят на европейско

Националният тим по футбол до 19 години загуби с 0:2 от Франция в мач от втория кръг в група 6 на елитния кръг от Европейските квалификации. По този метод възпитаниците на Ангел Стойков се простиха с фантазията си да играят на финалите на Стария континент във Финландия.

Само първият тим в четворката се класира за шампионата, което е по-късно тази година, а след загубата от Франция и нулевото тъждество с Испания, " лъвовете " нямат късмет да се доберат до него.

Нападателят на " Монако " Набил Алиуи бе героят за противниците ни. Той откри резултата за " петлите " в 26-ата минута, а по-късно удвои задатъка на отбора си в 79-ата.

Българският нападател Димитър Шейтанов сподели положителни рефлекси на няколко пъти, а през второто полувреме бе и най-чистата опция за отбора, след изстрел на Андреа Христов.

Така България остава на трето място в групата, като остава да изиграе още една среща - с Белгия. Лидер е Франция (6 т.), следван от Испания (1 т. и мач по-малко).
Източник: btvnovinite.bg