Националният отбор на Русия победи Ирак с 2:0 в контрола,

...

Русия надви Ирак в контрола, младок влезе в историята

Националният тим на Русия победи Ирак с 2:0 в контрола, което бе и първи мач на родна земя за съветските футболисти от ноември 2021 година насам.

Двубоят се игра в Санкт Петербург. Тимът на Русия бе изключен от интернационалните шампионати през февруари предходната година поради войната в Украйна.

Руснаците надвиха над Ирак с два гола през второто полувреме. Антон Миранчук осъществя за 1:0 в 50-ата минута, а в 58-ата Сергей Пиняев повиши на 2:0.

Атакуващият полуцзащитник на московския Локомотив Сергей Пиняев стана най-младият голмайстор в историята на съветския народен тим по футбол. Това бе едвам трети мач за Пиняев за държавния отбор на Русия.

Той означи гол на възраст 18 години, 4 месеца и 24 дни, подобрявайки достижението на Дмитрий Сичов, който се разписва през 2002-а против тима на Югославия, когато е на 18 години, 6 месеца и 23 дни.

Българска телеграфна агенция / Автор: Кремена Младенова