Националният отбор на България по волейбол за жени загуби от

...

Волейболистките отстъпиха на Турция

Националният тим на България по волейбол за дами загуби от Турция с 0:3 (17:25, 23:25, 12:25) в мач от международното състезание в Сапоро. Срещата продължи 78 минути.

Съперничките са водени от някогашния ментор на българките Джовани Гуидети от Италия, а физиотерапевт на тима е българинът Георги Биволарски.

Националките имаха сериозен късмет да завоюват втория гейм, в който дълго време водеха в резултата. Стигна се до 23:23 точки, само че за жалост те изгубиха идващите две разигравания, а с това и частта.

Волейболистките на Иван Петков започнаха с 3:0 в заключителния гейм, само че след 6:6 туркините направиха дълга серия и елементарно завоюваха дуела.

България приключи с 29 сполучливи офанзиви против 45 на съперничките и записа 8 блока против 12.

Най-резултатна от нашите беше Нася Димитрова с 10 точки. Гергана Димитрова и капитанът Христина Русева добавеха по 9 точки.

Националките заемат четвъртото място в група „ В “ с победа и две загуби. Утре те ще играят против олимпийските шампионки от Китай, а в четвъртък срещат Канада.
Източник: bnr.bg