Националният отбор на България по хокей на лед за мъже

...

Хокеистите започнаха с победа на Световното

Националният тим на България по хокей на лед за мъже стартира с безапелационна победа с 4:0 (1:0, 2:0, 1:0) против домакина Република Южна Африка на международното състезание в Дивизия III.

В Кейптаун българският отбор имаше изрично предимство през всичките 60 минути, като хокеистите на треньора Робърт Калабър насочиха 40 удара против едвам 18 към мрежата на вратаря Димитър Димитров.

Мирослав Василев откри резултата в 17-ата минута на срещата, а в 37-мата Веселин Диков повиши на 2:0. Само 49 секунди по-късно Георги Искренов осъществя и трети гол за българския тим, а крайното 4:0 бе завършено от Диков 81 секунди преди края на дуела.

По-късно през днешния ден е вторият мач на българския отбор на шампионата, а противник е отборът на Грузия, който в първата си среща надигра с 6:2 Турция. В последния мач от първия ден на шампионата Тайван победи Хонконг с 5:1.
Източник: bnr.bg