Националният отбор на България по хокей на лед за девойки

...

България със загуба на СП по хокей на лед за девойки в София

Националният тим на България по хокей на лед за девойки до 18 години загуби от Казахстан с 1:8 във втория си мач от група " Б " на международния шампионат в тази възрастова група в дивизия II. Турнирът се организира в Зимния замък в София.

Българките стартираха с победа с 6:0 над Естония в четвъртък, само че във втората си среща отстъпиха изрично на Казахстан. Срещата бе решена още след първата третина, в която казахстанките вкараха пет безответни гола. Втората част бе по-равностойна и в нея България позволи две попадения и означи почетен гол посредством Мария Руневска.

В последната част българките позволиха още едно попадение за крайното 1:8.

В класирането България заема четвърто място с 3 точки. Лидер е Белгия с 5 точки.

Третата среща на България е против Нова Зеландия в неделя.

По обявата работи: Кръстина Иванова БНР подкасти: Green Deal BNR 2022 Podcast Големите
Източник: bnr.bg