Националният отбор на България до 19 години започна участието си

...

Националите до 19 години отстъпиха на Хърватия в контрола

Националният тим на България до 19 години стартира присъединяване си на приятелския шампионат в Хърватия със загуба с 2:3 от домакините.

Футболистите на треньора Ангел Стойков изиграха едва първо полувреме, в средата на което позволиха три бързи гола. Доста по-положително бе представянето на българските футболисти след почивката. Това докара и до два гола за " лъвовете ", които паднаха в 79-ата и 83-тата минута. Техни създатели станаха халфът на Ботев Пловдив Димитър Тонев и играещият във Витоша младеж на Левски Георги Александров.

По време на шампионата в Хърватия националите ще изиграят още два мача. На 5 септември от 18:00 часа е мачът против Индонезия, а финалният дуел е против Саудитска Арабия на 8 септември от 12:00 часа.