Националният ни отбор по баскетбол допусна втора поредна загуба, и

...

Баскетболистите ни водеха с 16 т., но паднаха от Гърция с продължение

Националният ни тим по баскетбол позволи втора поредна загуба, и то по трагичен метод, с което се закотви на последното място в гр.Н на квалификациите за Евробаскет. В Сараево (БиХ) селекцията на треньора Росен Барчовски имаше на няколко пъти двуцифрен задатък против Гърция - 41:25, само че позволи поврат, равнене в последните секунди, а в 5-минутното продължение отстъпи със 78:84.

В сараевската зала " Хилс ", част от " балона ", в който са събрани 4-те тима от групата поради строгите ограничения против ковид, българският отбор играеше решително в първите две елементи, държеше иницативата и водеше решително - 41:25 в 17-ата мин. и 41:31 на почивката. През третата четвърт обаче нашите баскетболисти 7 минути не осъществиха точка и гърците поведоха с 42:41. След това обаче българите отново излязоха напред и приключиха частта с задатък от 52:46.

Българският отбор резервира водачеството в резултата до самия край - 68:63 при оставащи едвам 34 секунди. Тройка на Йоанис Атинеу приближи гърците - 68:66, само че панер на капитана Чавдар Костов още веднъж изведе нашите напред - 70:66, 24 секунди преди края. С нова тройка на Атинеу задатъкът на българите стана единствено 1 т. (70:69), а Костов вкара единствено един от отсъдените два наказателни удара - 71:69. В оставащите единствено 17 секунди гърците се проведоха и след забивка на Кацивелис изравниха 71:71. До края нашите пробваха един изстрел за три точки (неуспешен на Костов) и краят на постоянните 40 минути пристигна при 71:71.

Източник: segabg.com