Националките Лора Китипова, Мария Каракашева и техният Волей Алба-Блаж победиха

...

Лора Китипова и Мария Каракашева на 1/4-финал за Купата на CEV

Националките Лора Китипова , Мария Каракашева и техният Волей Алба-Блаж победиха чешкия Простейов, в чийто редици се състезава друга българка - Вероника Бежандолска с 3:0 (27:25, 25:19, 25:18) във втората среща-реванш от 1/8-финалите в шампионата за Купата на CEV. В първия мач румънският първенец се наложи над съперника със същия резултат.

Разпределителката Лора Китипова бе на терена в първите 2 гейма, а Мария Каракашева бе титуляр и в трите гейма и приключи като втори най-хубав изпълнител за успеха на румънките с 11 точки (4 блока, 1 ас, 29% успеваемост ва по този начин, 15% съвършено и 48% положително посрещане).

За чешкия отбор Вероника Бежандолска също бе титуляр, като записа в актива си 5 точки (2 аса, 1 блок, 50% успеваемост в атака).

В 1/4-финалите Волей Алба-Блаж ще се изправи против турския Галатасарай (Истанбул), който в профил Енисей (Красноярск).