Националката по художествена гимнастика и капитан на ансамбълът-жени на България

...

Гимнастичка и ватерполисти са №1 на Варна за април

Националката по художествена гимнастика и капитан на ансамбълът-жени на България Симона Дянкова стана победител в анкетата „ Спортист на Варна “ за месец април`2019.

``

Тя завоюва  злато на обръч и бухалки на Световната купа в Италия и сребро в многобоя. Бронзов орден в многобоя и златен на обръч и бухалки- Семеен кодекс в Баку. Злато-многобой и сребро на обръч и бухалки на Семеен кодекс в София.

За тим на месец април бе разгласен отборът по водна топка КПС „ Варна “. Те стигнаха до сребърните медали в шампионата при мъжете тази година.

В онлайн анкетата победител стана състезателката по плуване Тея Николова-нов народен връх на 50 м бруст в Кранево и извоювани два златни медала.Тя е играч на ПСК „ Черно море “.

За №1 на варненското спортно учебно заведение е избрана Гергана Стоянова, също състезателка по плуване, само че от клуб „ Астери “. Тя е с три златни медала и 1 бронзов от Директива за птиците за мъже и дами.
Източник: petel.bg