Националката на България за Фед Къп Изабелла Шиникова се класира

...

Шиникова се класира за втория кръг на турнир по тенис в Москва

Националката на България за " Фед Къп " Изабелла Шиникова се класира за втория кръг на шампионата по тенис на твърда настилка в зала в съветската столица Москва с награден фонд 25 хиляди $. Поставената под номер 2 Шиникова наниза 14 аса и отстрани италианката Джесика Пиери със 7:6(4), 6:7(4), 6:4 в доста оспорван мач, траял съвсем два часа и половина.

Софиянката пропиля задатък от 4:2 гейма в първия сет, който въпреки всичко взе със 7:4 точки в тайбрека. Във втората част функциите се размениха и Пиери дръпна с 4:2 и не съумя да резервира преимуществото си, само че в тайбрека също завоюва със 7:4 точки, с цел да изравни резултата.

В третия сет Шиникова осъществя ранен пробив и дръпна с 3:1, като до края на позволи поврат. С триумфа тя проработи 408 $ и 5 точки за международната класация, а за място на четвъртфиналите тя ще срещне Улрике Ейкери от Норвегия.