Националите по волейбол записаха трета поредна победа на Европейското първенство

...

Волейболистите победиха и Португалия на Евро 2019

Националите по волейбол записаха трета поредна победа на Европейското състезание по волейбол. В залата в Монпелие (Фр), момчетата на Силвано Пранди надделяха Португалия с 3:1 (23, -28, 23, 22). Третият следващ триумф на тима ни им подсигурява присъединяване във етапа на директните елиминации. Заради оборване на съдийски решения селекционерът на националите ни Силвано Пранди си получи жълт картон във втория гейм и червен в четвъртия. Великолепен мач против Португалия направи Цветан Соколов. Той приключи с 33 точки в полето на съперника и беше най-хубавият освен в нашия тим, само че и като цяло в мача. Тодор Скримов добави 13 точки за триумфа. Алешандре Ферейра с 22 точки беше най-резултатен за иберийците.
Източник: standartnews.com