Националът на България за Купа Дейвис Димитър Кузманов се класира

...

Кузманов се класира за четвъртфиналите на турнир по тенис в Чехия

Националът на България за Купа " Дейвис " Димитър Кузманов се класира за четвъртфиналите на шампионата по тенис на клей от сериите " Чалънджър " в Простейов (Чехия) с награден фонд 118 хиляди евро.

Кузманов победи миналия през квалификациите представител на домакините Хинек Бартон с 2:6, 6:3, 6:1.

С триумфа той си обезпечи 3240 евро и 20 точки за класацията на АТП, в която заема 208-ата позиция.

29-годишният пловдивчанин стартира неприятно мача и позволи закъснение от 1:3. При 2:3 той пропиля пет шанса да изравни при сервис на 19-годишния си противник, а по-късно Бартон, който е 717-и в международната класация, не му даде повече гейм до края на първия сет.

Във втората част българинът поведе с 3:0 и резервира преднината си, с цел да изравни резултата.

Пловдивачинът стартира с пробив и задатък от 2:0 и в решаващия трети сет и завърши срещата при 6:1 след тъкмо два часа.

Следващият противник на Кузманов ще бъде Франсиско Комесана (Аржентина), 241-и в класацията на АТП. Двамата не са играли до момента.
Източник: novsport.com