Националът Александър Везенков и неговият Олимпиакос победиха Макаби Тел Авив

...

Везенков отбеляза 23 точки за победата на Олимпиакос

Националът Александър Везенков и неговият Олимпиакос победиха Макаби Тел Авив с 95:89 (24:25, 27:11, 20:28, 24:25) като домакини в Атина в среща от 21-ия кръг на Евролигата по баскетбол за мъже. Успехът бе трети следващ и общо 14-и за гръцкия гранд, който още веднъж излезе отпред във краткотрайното класиране.

Израелският състав позволи десето проваляне и заема осмо място преди приключването на всички дуели от кръга, предава Българска телеграфна агенция.

Спортист номер 1 на България за 2022 година Александър Везенков изигра добър мач за Олимпиакос и приключи като най-резултатен за успеха с 23 точки и 9 битки за 26 минути на терена.

Гостите започнаха по-добре срещата и поведоха с 11 точки - 21:10 в началните минути, само че гръцкият първенец навакса изоставането си до 24:25 след първата част, в която Везенков вкара 11 точки.

Домакините имаха предимство до почивката и дръпнаха с 15 точки - 51:36. През второто полувреме баскетболистите на Олимпиакос останаха водещи в резултата, въпреки Макаби да понижи пасива си до 7 точки преди четвъртата част до 71:64.

Шакил МакКисик означи 13 точки и 2 битки за домакините, а Костас Папаниколау добави 10 точки.

Роман Соркин се регистрира с 23 точки и 9 битки за тима от Тел Авив.

За Олимпиакос следва домакинство на Арис в неделя, 29 януари в шампионата на Гърция, а в идващия кръг от Евролигата Александър Везенков и съотборниците му ще гостуват на Фенербахче в Турция на 31 януари.
Източник: petel.bg