Наполи разгроми с 4:0 Лацио, воден от бившия треньор на

...

Кошмарно завръщане за Сари в Неапол! Лацио отнесе четири гола

Наполи разгроми с 4:0 Лацио, воден от някогашния треньор на “партенопеит “ - Маурицио Сари. Пьотр Желински и Дрис Мертенс дадоха ранен задатък на "сините ", а до почивката белгиецът вкара и още един гол. Пет минути преди края Фабиан Руис заби четвъртото попадение във вратата на своя съотечественик Хосе Рейна. С актив от 35 точки Наполи дръпна в класирането на Серия А, следван от Милан с 32 и Интер с 31.

Преди мача на стадион "Диего Армандо Марадона " беше открита скулптура на аржентинската легенда. Футболистите на домакините пък излязоха със специфични екипи в памет на Дон Диего, който умря преди година и три дни. На церемонията участваха президентът на ФИФА Джани Инфантино и международният първенец от 2006 година Фабио Канаваро.

El Nápoles honra a Maradona con una estatua que homenajea a su 'D10S'
— Gabriel Campaniello (@gabcampaniello)
Полският национал Желински с мощен изстрел не остави никакъв късмет на Хосе Рейна, а единствено 4 по-късно Наполи към този момент водеше с 2:0. До попадението се стигна след неповторима композиция с присъединяване на Руис, Инсиние и Мертенс, след която белгийският национал финтира състезател на „ орлите “ и с отмерен фалцов удар опъна мрежата.

Ървинг Лосано можеше напълно да пречупи съпротивата на "бианкочелестите ", само че ударът му излезе малко настрана. Франческо Ачерби уцели гредата с глава в средата на полувремето.

След изминаването на половин час игра Лосано подаде на Мертенс, който с брилянтен удар под гредата заби трети гол във вратата на някогашния си съотборник Рейна.

Napoli-Lazio 4-0, partenopei in vetta nel ricordo di Maradona -
— IlModeratore.it (@IlModeratoreWeb)
В оставащото време домакините забавляваха почитателите си с дълги разигравания, а пет минути преди края оформиха крайното 4:0 с още едно красиво попадение, този път дело на Фабиан Руис.

Загубата остави Лацио на 8-о място в класирането с 21 точки, като със същия актив са още Фиорентина, Ювентус и Болоня. В идващия кръг "лациалите " ще посрещнат Удинезе, а водачът във краткотрайната таблица ще гостува на Сасуоло, който през днешния ден сервира огромна изненада побеждавайки Милан с 3:1 на „ Сан Сиро “.