Наполи излезе на трето място във временното класиране на Серия

...

Наполи съсипа Фиорентина на контраатака и излезе трети

Наполи излезе на трето място във краткотрайното класиране на Серия " А ", откакто разгроми с 6:0 на " ". Тимът на унищожи на контраофанзива " виолетовите " единствено за 45 минути. (5'), (36'), (38') и (45') означиха четири безответни гола до почивката и обезсмислиха второто полувреме. Инсиние (72'-дузпа) и (89') оформиха крайния резултат през втората част.

се завърна на пейката на Наполи, откакто пропусна към месец поради травма. Гатузо обаче към момента не може да разчита на, а даде позитивен тест за коронаривус и също отпадна от сметките. Косе Кайехон се завърна в Неапол, само че с екипа на Фиорентина. също бе изцяло подготвен да стартира този дуел.

Въпреки че гостите видимо бяха по-активният и по-атакуващият тим през първата част, Наполи безусловно унищожи своя противник на контраофанзива, показвайки впечатляваща успеваемост. Домакините нанесоха четири точни удара до почивката и водеха с 4:0 след тях. Още при първата си рискова офанзива " партенопеите " откриха резултата. Лозано проби отдясно, а по-късно Петаня откри Лоренцо Инсиние, който стреля по земя в левия ъгъл за 1:0. След това Фиорентина натисна и пропусна няколко обстановки. Удар на Бираги рикошира в Деме, трансферира Оспина и по-късно срещна гредата. Малко по-късно пък стражът на Наполи избави доста рисков изстрел на Рибери.
4 - are the only team that have netted 4+ goals in the first half of 2 matches in the current season in the Top-5 European Leagues. Show.
— OptaPaolo (@OptaPaolo)

Наполи удвои в 36-ата минута след нова контраофанзива. Жиелински лиши топката, а Петаня направи втора асистенция през днешния ден, откакто откри Диего Деме. Германецът се разписа от десетина метра за 2:0. Две минути по-късно Ървинг Лозано направи 3:0. Инсиние пое топката от своята половина, мина през трима бранители и откри с прелестен пас Лозано на далечната греда - 3:0. В самия завършек на първата част Пьотр Жиелински постави дефинитивно точка на разногласието след акуратен удар от границата на наказателното поле.

След почивката дуелът се доиграваше. Кулибали почисти от голлинията прехвърлящ удар на Влахович и това бе най-чистата опция, до която Виола съумя да доближи. В 70-ата минута Драговски мазета прекрасен удар на Инсиние, само че по-късно защитата на Фиорентина не се оправи и Кастровили препъна Бакайоко. Инсиние осъществя дузпата, макар че Драговски бе доста покрай топката.

Матео Политано оформи окончателния тип на погрома над Фиорентина минута преди края, когато направи превъзходен солов рейд и стреля от границата на наказателното поле, пращайки топката в ъгъла за крайното 6:0. Така Наполи изравни резултата от най-изразителната си победа от началото на сезона.

Наполи изпревари по голова разлика, до момента в който Виола остава на 14-ата позиция във краткотрайното класиране.

Серия А 18 кръг, неделя 17 януари  Наполи 6:0краен резулат  Фиорентина