Нападението днес, 14 февруари, срещу хора събрали се да празнуват

...
Нападението днес, 14 февруари, срещу хора събрали се да празнуват
Коментари Харесай

Стрелбата в Сидни е обявена за терористична атака

Нападението през днешния ден, 14 февруари, против хора събрали се да честват еврейския празник Ханука на плажа Бонди, Сидни, е терористична офанзива. Това съобщи през днешния ден комисарят на полицията на Нов Южен Уелс Мал Ланьон, предава.

" В светлината на събитията към случилото се довечера в 21:36 ч. (12:36 ч. българско време), разгласих това за терористична офанзива “, съобщи той.

Комисарят означи, че съгласно предварителните данни, минимум 1000 души са били събрани на плажа по време на нападението.

" В резултат на стрелбата минимум 12 души са били убити, а други 29, в това число двама служители на реда, са ранени. Ще проведем цялостно следствие и този ужасяващ акт няма да остане ненаказан “, удостовери Ланьон.

Той добави още, че проверяващите сега не могат да дават информация за съществуването на трети нападател.

" Не мога да потвърдя съществуването на трети причинител, само че желая да подсигурявам, че всички условия по случая ще бъдат подробно разследвани “, акцентира комисарят.

Припомняме, че през днешния ден еизвестни въоръжени мъже откриха огън по хора покрай известния плаж Бонди в Сидни по време на събитие, отбелязващо еврейския празник Ханука. Полицията заяви, че един от нападателите е бил убит при опит да го арестуват, а вторият е бил ранен и е приет в болница в сериозно положение. В локалните медии циркулира информация, че има задържан и трети обвинен.
Източник: focus-news.net


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР