Нападателят вкара и двата гола, вторият бе изключителенПеткратният световен шампион

...

Бразилия срази Сърбия в спектакъл на Ричарлисон

Нападателят вкара и двата гола, вторият бе извънреден

Петкратният международен първенец Бразилия стартира с победа 2:0 против Сърбия присъединяване си на Мондиал 2022.

И двете попадения за южноамериканците осъществя Ричарлисон, в границите на 11 минути, като второто от тях бе извънредно красиво – със завъртане и от воле.

Освен двата гола, възпитаниците на Тите удариха 2 греди, само че все пак те взеха своето, с цел да оглавят класирането в група G с 3 точки.

Толкова има и тимът на Швейцария, победил по-рано денем Камерун с 1:0.

През първата част сръбският вратар Ваня Милинкович-Савич, чийто брат Сергей също стартира от първата минута, бе с съществена заслуга за нулевото тъждество. Бразилците бяха покрай това да вземат задатък в 27-ата минута, когато Тиаго Силва подаде технично в наказателното поле към Винисиус, само че сръбският пазач почисти кълбото.

В 35-ата минута упоменатият към този момент пазач се оправи и с шут на Рафиня, с цел да пристигна почивката при нулево реми.

Второто полувреме стартира с доста сериозен напън и преса за " селесао ". В 46-ата минута нов пропуск направи Рафиня, а тъкмо пет минути след възобновяване на играта Неймар стреля в стената от фаул.

В 55-ата минута нов удар на Неймар от наказателното поле не откри задачата. След тъкмо един час игра шут на Алекс Сандро срещна гредата на сръбската врата.

Седем минути по-късно тимът от Южна Америка взе заслужена преднина. Винисиус стреля по диагонала, само че Милинкович-Савич за следващ път отби топката, която доближи до Ричарлисон и той от няколко метра с добавка незабавно я прати в мрежата. Това е първо попадение за футболиста на Тотнъм на Световно състезание.

В 74-ата минута Винисиус асистира за втория гол на Ричарлисон, който с ножичен удар от въздуха осъществя красиво във вратата на Сърбия.

Девет минути преди приключване на постоянното време удар на Каземиро отвън наказателното поле срещна гредата на сръбската врата. В 83-ата минута резервата Фред също беше покрай това да се разпише в мрежата зад Ваня Милинкович-Савич.

Четири минути по-късно Антони финтира отбраната на Сърбия и подаде за Родриго, който би технично, само че топката отново мина над напречната греда.

Във втория кръг от груповата фаза на шампионата на 28 ноември Бразилия ще се изправи против Швейцария, до момента в който Сърбия ще срещне Камерун.

1:0 Ричарлисон (62)
2:0 Ричарлисон (73)

:

БРАЗИЛИЯ : 1. Алисон, 2. Данило, 3. Тиаго Силва, 4. Маркиньос, 6. Алекс Сандро, 5. Каземиро, 7. Лукас Пакета, 10. Неймар, 11. Рафиня, 9. Ричарлисон, 20. Винисиус;

Селекционер: Тите;

СЪРБИЯ : 23. Ваня Милинкович-Савич, 4. Никола Миленкович, 5. Милош Велкович, 2. Страхиня Павлович, 25. Филип Младенович, 14. Андрия Живкович, 16. Саша Лукич, 8. Неманя Гудел, 20. Сергей Милинкович-Савич, 10. Душан Тадич, 9. Александър Митрович;

Селекционер: Драган Стойкович.

Източник: tribune.bg