Началото на сезон 2020/21 в Шампионската лига беше поставено днес

...

Новият сезон в ШЛ започна преди края на стария

Началото на сезон 2020/21 в Шампионската лига беше сложено през днешния ден с първия мач от предварителните кръгове. В него първенецът на Северна Ирландия Линфийлд надделя с 2:0 този на Сан Марино - Тре Фиори, с което продължава напред. Победителят се дефинира единствено в една среща на безпристрастен терен - в тази ситуация в Нион (Швейцария), каквото е новото предписание поради пандемията.

Интересното е, че борбата в новата акция на шампионата започва преди края на тази от предходния, където довечера ще се изиграят последните два реванша от осминафиналната фаза.

Линфийлд имаше голямо предимство, само че стигна до триумфа с попадения чак в последните 20 минути - и двете осъществени от запаси. В 71-вата прецизен беше Бастиен Хери, а в 84-ата се разписа и Кристи Манзинга. Две минути след втория гол футболист на Тре Фиори получи червен картон.

Квалификациите в Лига Европа пък започват на 20 август.

FT Tre Fiori 0 Linfield 2. Linfield are through to the final of the Preliminary round. Not all heroes wear capes @Futbolconkarma #UCL pic.twitter.com/6JYWuyBzeu