На това му викаме изкуство в чиния - руло с

...
На това му викаме изкуство в чиния - руло с
Коментари Харесай

Руло с вишни Черна гора

На това му викаме изкуство в паница - руло с вишни и доста ентусиазъм

Необходими Продукти

За блата


● яйца - 6 бр.
● сол - щипка
● захар - 120 г
● какао - 60 г
● брашно - 60 г

За крема


● течна сметана - 300 мл
● маскарпоне - 250 г
● захар 70 гр.
● ванилия - 3 капки течна 3 капки, може и ванилова шушулка
● компот - от обезкостени вишни или череши

За декорация


● черен шоколад - 50 г настърган
● коктейлни череши - по избор, аз украсих с вишните от компота

Начин на подготвяне

Разделяме белтъци от жълтъци. Бъркаме белтъците с щипка сол на висока скорост с миксера за няколко минути. Постепенно прибавяме захарта, жълтъците, какаото и най-после брашното. Разбъркваме добре с миксера.

Сместа изсипваме върху огромна квадратна тава покрита с хартия за печене и я разстиламе с шпатула, с цел да е с идентична компактност. Печем за 10 минути в авансово загрята фурна на 200 градуса.


Всичко за Вашата сватба
Изваждаме и оставяме да изстине като се захващаме да приготвим крема.

Сипваме в купа течната сметана и бъркаме с миксера няколко минути, прибавяме маскарпонето, ванилията и най-после захарта. Бъркаме до втвърдяване на крема.

Внимателно махаме хартията за печене от блата. Поставяме блата на равна повърхнина и го намазваме с половината от приготвения крем. Аранжираме крема с вишни. Завиваме на руло. Завиването става деликатно като придържаме с двете ръце.

Преместваме рулото в продълговата паница и го декорираме с останалия крем. Поръсваме го с настъргания шоколад.

Ако имате още крем, може да извършите розички с пулверизатор. Украсяваме с коктейлни череши или с вишни.

Рулото с вишни Черна гора е готово!

Източник: recepti.gotvach.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА
Последвай Новини 24/7 в Facebook Последвай Новини 24/7 в Google News




PromoMall.bg