Деца се качиха за селфи на 200-метров кран в София, спасиха ги
Министерство на вътрешните работи и пожарната правят спешна избавителна интервенция на седем малолетни деца на строителна площадка в София, оповестиха за Българска телеграфна агенция от Министерство на вътрешните работи.
Още по тематиката
Почина 12-годишното дете, ударено от волтова дъга при опит за селфи в СтамболийскиСелфи върху трен: Дете е с заплаха за живота след удар от волтова дъга, друго е с изгарянияПолиция и пожарна в Шумен на крайник: Две девойки се качиха на кран за селфи
Виж още Полицаи и жител избавиха дете, ударено от ток на инвалидна рампа в Плевен
Вижте още фотоси.
Тийнейджърите са се качили на кран, до Цариградско шосе №92. Той е с височина от към 200 метра.
Според bTV, в началото децата, които са се качили, са били 7 на брой, на 13 години. Пет са съумели да слязат сами, две са останали горе. В момента се прави претършуване на постройката.
Причината за случилото се е " рисково селфи " -децата се пробвали да си създадат фотография от върха на постройката.
На място са служители на реда, пожарникари, алпинисти и екипи от Столичната спешна работа. Те претърсват постройката, защото по роман на свалените от крана пет деца - би трябвало в постройката да има още двама подрастващи, които обаче не познават. Не са открити лица на крана.
Все още не се знае по какъв начин е подаден сигнал до органите на реда. От постройката бяха изведени деца и дружно с техни близки се качиха в автомобил на полицията. Полицаи не престават да оглеждат региона, а повече информация се чака на следващия ден.




