Младежкият национален отбор на България завърши квалификациите за европейското първенство

...

България U21 завърши 1:1 с Гибралтар в последната си евроквалификация

Младежкият народен тим на България приключи квалификациите за европейското състезание в Грузия и Румъния през 2023 година с разочароващо тъждество 1:1 с новобранеца в групата Гибралтар, завоювал дебютна точка през тази акция.

Селекцията на Александър Димитров пък завършва пресявките с актив от 10 точки след 2 победи, 4 ремита и 4 загуби.

След нулево първо полувреме, в което българският отбор владееше самодейността, само че не съумя да стигне до попадение, “лъвчетата ” съумяха да открият резултата десетина минути след почивката. Попадението за нашия отбор бе дело на капитана Владимир Николов, който се оказа най-съобразителен в наказателното поле на Гибралтар и откри задачата.

За страдание в заключителните минути на срещата националите позволиха изравнителен гол и останаха с човек по-малко. В 81-ата минута Атанас Чернев извърши нарушаване против Дилън Пийкок в наказателното поле на българския тим и съдията Алесандро Дудик от Швейцария уточни бялата точка, а след това сподели и червен картон на Чернев. Пийкок бе прецизен за 1:1. До края на мача и двата отбора имаха късмет да стигнат до успеха, само че в последна сметка нов гол не падна и равенството се резервира.

Съставът на България: 12. Дамян Христов, 3. Йоан Стоянов, 18. Атанас Чернев, 13. Симеон Петров, 22. Патрик-Габриел Галчев, 8. Марин Петков, 15. Мартин Атанасов (50 – 20. Христо Иванов), 5. Йоан Бауренски (87 – 4. Димо Кръстев), 11. Кристиан Добрев (72 – 14. Димитър Стоянов), 10. Владимир Николов (к), 7. Велислав Василев (46 – 9. Мартин Петков)

Селекционер: Александър Димитров

Голмайстори: 0:1 Николов 57, 1:1 Пийкок 83-д
Източник: novinata.bg