Младежкият национален отбор на България загуби с 0:1 гостуването си

...

България U21 отстъпи пред Унгария в приятелски мач

Младежкият народен тим на България загуби с 0:1 гостуването си на Унгария в другарска среща, играна в град Сомбатхей.

Единственото попадение в дуела, който се състоя на стадион “Халадаш ” пред погледа на към 1600 фенове, вкара Доминик Кочиш още в първата минута на мача.

Селекционерът на България Александър Димитров даде опция за изява на доста нови лица, извикани за двете септемврийски инспекции. Капитанската лента бе на ръката на един от най-опитните в състава – вратаря Дамян Христов, а офанзивата се водеше от нападателя на Валядолид Борислав Станков.

За страдание срещата стартира по призрачен метод за българския отбор, защото домакините от Унгария съумяха да открият резултата още в 34-ата секунда. Тогава Хорват изведе Кочиш на стрелкова позиция и последният преодоля Христов за 1:0.

Съставът на Александър Димитров се опита незабавно да отвърне на удара, само че по този начин и не съумя да откри път към вратата, защитавана от Хеги. В 63-ата минута пък Немет нацели десния непряк дирек на българската врата с диагонален изстрел. Десетина минути преди края резервата Марк-Емилио Папазов имаше превъзходен късмет да възвърне равенството, откакто бе открит добре с центриране отдясно в наказателното поле на Унгария, само че ударът му с глава бе неакуратен.

До края на срещата нов гол по този начин и не падна. Следващата среща на България U21 e във вторник, 27-и септември, от 18:00 ч. против Сърбия. Двубоят ще се играе на централния терен на Национална футболна база “Бояна ”.

Съставът на България: 12. Дамян Христов (к), 16. Мартин Стойчев, 5. Димо Кръстев, 3. Мартин Христов, 2. Велислав Боев (70 – 15. Мартин Атанасов), 7. Симеон Александров (46 – 8. Станислав Дюлгеров), 10. Станислав Шопов (46 – 18. Мартин Смоленски), 17. Иван Тасев (66 – 11. Марк-Емилио Папазов), 6. Емил Ценов (66 – 21. Стоян Стоичков), 9. Борислав Станков (83 – 14. Валентин Николов), 20. Кристиян Стоянов

Селекционер: Александър Димитров
Източник: novinata.bg