Младежкият национален отбор на България изигра много силен мач срещу

...

Вдъхновена България надигра и пропусна да победи Нидерландия U21

Младежкият народен тим на България изигра доста мощен мач против Нидерландия на стадион “Славия ” в София, като единствено малшансът и страхотните изяви на вратаря на гостите Киел Схерпен попречиха на нашия отбор да се поздрави със заслужена победа.

В последна сметка европейската подготовка приключи при нулево тъждество, а българската селекция несъмнено е тази, която може да съжалява доста повече за пропуснатите три точки.

През първото полувреме съставът на Александър Димитров имаше най-малко три чисти благоприятни условия да открие резултата, само че при първата нидерландският пазач Схерпен отрази удар на Филип Кръстев отблизо разстояние, а по-късно на два пъти изстрели на Силвестър Джаспър минаха на сантиметри от вратата на гостите.

След почивката рисковите обстановки пред нидерландската врата продължиха, като в 55-ата минута Валентин Антов насочи подъл удар от далечна отдалеченост, който затрудни оптимално вратаря на “лалетата ”. Малко по-късно се наложи и стражът на България Дамян Христов да демонстрира рефлекса си, намесвайки се уверено при удари на Тимбър и Тейлър. Така се стигна до заключителните минути на мача, в които единствено неналичието на шанс лиши нашия тим от справедливо попадение. Най-близо до гола този път бе резервата Димитър Тонев, който стреля с глава, само че топката бе избита от Схерпен.

След този дуел България има актив от 8 точки. В идващия мач на тима на Александър Димитров следва посещение на Уелс. Сблъсъкът е във вторник, 29 март.

Съставът на България: 12. Дамян Христов, 2. Виктор Попов, 18. Атанас Чернев, 13. Симеон Петров, 22. Патрик-Габриел Галчев 14. Филип Кръстев, 6. Валентин Антов (85 – 15. Мартин Атанасов), 8. Илия Груев (80 – 3. Йоан Стоянов), 20. Силвестър Джаспър (54 – 11. Димитър Тонев), 9. Мартин Петков (85 – 10. Владимир Николов), 21. Марин Петков (80 – 7. Кристиан Добрев)

Селекционер: Александър Димитров
Източник: novinata.bg