Министерството на финансите на САЩ наложи санкции на три корабни

...
Министерството на финансите на САЩ наложи санкции на три корабни
Коментари Харесай

САЩ санкционираха три корабни компании, доставяли петрол и газ на хутите

Министерството на финансите на Съединени американски щати наложи наказания на три корабни компании, които доставят нефт и газ на хутите, оповестиха на уеб страницата на ведомството.

В известието се показва, че хутите " печелят доста от транспорта на артикули през следените от тях пристанища, печелейки по-специално от изхвърлянето на рафинирани петролни артикули ", а това им разрешава " да финансират безразсъдната си акция за нахлуване против ползите на Съединени американски щати и тези на нашите съдружници в района ", като министерството засяга нападенията против търговски кораби в Червено море.

" Хусите управляват стратегическите пристанища на Червено море Ходейда, Рас Иса и Ал-Салиф, насочвайки милиони долари, получени от приходите от пристанищата и изземването на рафинирани петролни артикули, внасяни през тези пристанища, с цел да финансират безразсъдната си акция за нахлуване против ползите на Съединени американски щати и тези на нашите съдружници в района ", акцентират от финансовото министерство и прибавя, че организацията продава рафинирани петролни артикули, доставени през тези пристанища, на несъразмерни цени на черния пазар в Йемен, което разрешава на хутите да купуват военни материали, основава неестествен дефицит на съществени артикули за елементарните йеменци и подхранва ширещата се корупция измежду водачите на хутите.

Във тази връзка министерството постанова наказания на три корабни компании - на записаната на Маршаловите острови Zaas Shipping & Trading Co, записаната в Мавриций компания Bagsak Shipping Inc и записаната на Маршаловите острови Great Success Shipping Co. От ведомството акцентират, че тези компании са улеснили доставките на природен газ и нефт до следените от хутите пристанища.
 Въздушен удар на Съединени американски щати умъртви десетки в център за мигранти в Йемен
Въздушен удар на Съединени американски щати умъртви десетки в център за мигранти в Йемен

Други 47 мигранти са били ранени
Източник: news.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР