Миналогодишният шампион Ювентус надви новия първенец Интер с 3:2 в

...

Ювентус се бори със зъби и нокти и успя да победи новия шампион Интер

Миналогодишният първенец Ювентус надделя новия отличник Интер с 3:2 в дербито на предпоследния 37-и кръг в италианската Серия „ А “ и влезе в топ 4 преди мача на Наполи против Фиорентина на следващия ден във Флоренция. Двата отбора приключиха в понижени сформира, откакто първо в 55-ата минута Родриго Бетанкур бе изпъден с втори жълт и червен картон, а във втората минута от добавеното време ориста му последва и Марсело Брозович от " нерадзурите ".

Кристиано Роналдо (24) направи добавка след пропусната от него дузпа и даде преднина на „ бианконерите “, а Ромелу Лукаку (35-дузпа) изравни с съвършено осъществяване от бялата точка. В добавеното време на първата част Хуан Куадрадо (45+3) даде нов задатък на домакините.

След почивката играта продължи да бъде равностойна, а в 83-ата минута Джорджо Киелини си вкара автогол за потрес и смут на тифозите на „ остарялата госпожа “. Малко преди края на постоянното време обаче Хуан Кудрадо (88-дузпа) донесе триумфа на домакините, които излязоха на четвърта позиция със 75 точки и 2 повече от Наполи, който е с мач по-малко.

„ Нерадзурите “ и остават на върха с 88 точки, откакто от дълго време си подсигуряваха купата.
Източник: fakti.bg