Първата кампания за шофиране в неравностойно положение за сезона показва билети за 222 шофьори: B.C. Магистрална полиция
Миналия уикенд бяха събрани десетки водачи с увреждания, до момента в който полицията в цялата провинция провежда първата за сезона акция CounterAttack.
Като цяло, B.C. Highway Patrol (BCHP) споделя, че съвсем 55 000 транспортни средства са били тествани на 228 спирки за инспекция в събота, 2 декември, като 222 водачи са били повредени или от алкохол, или от опиати.
Наказанията за шофиране в повредено положение могат да варират от незабавна възбрана — от 24 часа до 90 дни — санкции, задържане на транспортни средства и вероятни обвинявания според Наказателния кодекс на Канада.
Проверките през предишния уикенд бяха първите от няколкото, които полицията споделя, че ще бъдат няколко по време на траялата декември зима акция за налагане на шофиране.
„ Беше окуражаващо да забележим, че общият % на водачите с увреждания беше...
Прочетете целия текст »




