Милош Теодосич изигра рекордните за кратката си НБА кариера до

...

Майстор Милош на ниво в градското дерби на Ел Ей

Милош Теодосич изигра рекордните за късата си НБА кариера досега 33 минути, като за това време сподели на градския противник на Лос Анджелис Клипърс по какъв начин тъкмо би трябвало да играе един плеймейкър. 30-годишният новобранец вкара 11 точки и направи 7 асистенции против Лейкърс в дербито на Ел Ей, което бе извоювано със 121:106.

Сръбският занаятчия на няколко пъти показва чудесно взаимоотношение с Блейк Грифин и ДеАндре Джордан. Бившият състезател на ЦСКА (Москва) овладя 5 битки и лиши 1 топка при четвъртата победа в последните пет мача на Клипърс и наподобява, че последователно се нагажда към новата конюнктура.

На върха на нападението на Ел Ей той има съвсем невъзможната задача да размени Крис Пол, само че досега се оправя обичайно с 8.6 точки, 5.3 асистенции и 3.6 битки в 10 изиграни мача. Клипърс са на девета позиция на Запад с 15 победи и 19 загуби.